O nas

Jesteśmy grupą profesjonalistów, którzy latami doskonalili warsztat i gromadzili doświadczenia. Po przejściu w stan spoczynku, swoją wiedzę postanowiliśmy wykorzystać w prywatnych przedsięwzięciach, gwarantując jakość, skuteczność, poufność i profesjonalizm. Od lat zajmujemy się pomocą przedsiębiorstwom, politykom i osobom prywatnym w podnoszeniu poziomu bezpieczeństwa.


więcej o GROM GROUP

Założycielami GROM GROUP SP. Z O.O. są byli komandosi z elitarnej jednostki "Grom"

Instruktorzy GROM GROUP. brali udział w szkoleniach specjalnych i w praktyce sprawdzali ich skuteczność. Są doskonale przygotowanymi pracownikami dydaktycznymi, posiadającymi dużą wiedzę merytoryczną i praktykę z zakresu bezpieczeństwa i ochrony. Specjaliści wywodzący się m.in. z GROM’u Komendy Głównej Policji, Służb Specjalnych oraz Biura Ochrony Rządu w praktyce spotkali się z problemami Kilkanaście osób wielokrotnie uczestniczyło w kursach i szkoleniach dotyczących działań specjalnych i antyterrorystycznych w krajach zachodnich. Walka wręcz jest prowadzona przez osoby posiadające uprawnienia instruktorskie m.in. w następujących systemach walki.: kick-boxing, boks, krav maga, karate shotokan, taekwondo, combat.

Realizowane szklenia znajdują oparcie w obowiązującej legislaturze. Podczas prowadzonych zajęć z zakresu bezpieczeństwa kładziemy nacisk na metody symulacyjne ułatwiające bezpieczne i prawidłowe przekazanie uczestnikom zasad właściwych zachowań w sytuacjach zagrożenia.

Mamy nadzieję że nasza oferta spotka się z Państwa zainteresowaniem. Z przyjemnością zaprezentujemy pełną gamę naszych możliwości szkoleniowych podczas spotkania.

Korzenie

GROM, czyli Grupa Reagowania Operacyjno-Manewrowego (Mobilnego) - Jednostka Wojskowa 2305, to elitarna i specjalna jednostka wojskowa powołana między innymi do działań antyterrorystycznych. Tworzenie jednostki rozpoczęto w 1990 r., wykorzystując najlepsze doświadczenia zagraniczne, zwłaszcza Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Jednostki zachodnie, do których można porównać jednostkę GROM, to amerykańskie lst Special Forces Operational Detachment - Delta (tzw. Delta Force), SEAL Team VI, brytyjskie 22. Special Air Service, Special Boat Service czy izraelski Sayeret Mafkal. Jednostka najpierw otrzymała nazwę GROM, dopiero później powstało jej rozwinięcie - Grupa Reagowania Operacyjno-Manewrowego (Mobilnego). Nazwa ta nawiązuje również do brawurowej akcji Gromosława Czempińskiego, który - ryzykując własnym życiem - uratował od niechybnej śmierci cudzoziemskich zakładników (oficerów Centralnej Agencji Wywiadowczej Stanów Zjednoczonych) uwięzionych na terenie państwa Saddama Husajna (Iraku) podczas "Pustynnej Burzy". Dzięki tej akcji Stany Zjednoczone zdecydowały się udzielić niespodziewanie dużej pomocy przy organizowaniu jednostki. Powodzenie tej operacji miało też znaczący wpływ na szybkość i skalę redukcji polskiego zadłużenia zagranicznego, w grę wchodziło bowiem 20 miliardów dolarów. "Polscy obywatele muszą mieć świadomość, że rząd posiada siły i środki, które może przeznaczyć do zadań szczególnych w ich obronie, gdziekolwiek by się nie znajdowali" - ta myśl ministra spraw wewnętrznych Zbigniewa Siemiątkowskiego była myślą przewodnią istnienia GROM-u.