Stres i wypalenie zawodowe - odreagowanie i skuteczny relaks, niwelowanie skutków stresu i zapobieganie wypaleniu zawodowemu

Stres nieodreagowany prowadzi do choroby a często w konsekwencji zabija. Syndrom wypalenia zawodowego bezpośrednio związany jest z funkcjonowaniem w sytuacji permanentnego stresu i chronicznego zmęczenia co wiąże się z brakiem poczucia bezpieczeństwa i coraz powszechniejszym kryzysem wartości. Daje poczucie nieprzystawania do rzeczywistości w której trzeba funkcjonować. Może dotknąć każdego. Proponujemy udział w treningu praktycznych i sprawdzonych umiejętności, które pozwalają nauczyć się jak kontrolować i niwelować skutki stresu w życiu zawodowym i prywatnym.

PROGRAM

  • Jak działa stres? Dlaczego powoduje takie a nie inne reakcje? Trudne emocje – co to?
  • Kontrola oddechu – kontrola umysłu. Nauka skutecznych i sprawdzonych technik.
  • Skuteczne odreagowanie – jak, kiedy, dlaczego? Co daje?
  • Techniki relaksacyjne – do pracy i do dom, praca ze stresem wirtualnym.
  • Moje miejsce w życiu - przekonania,cele, kryzys wartości, wewnętrzny dywersant.
  • Skuteczne reakcje w sytuacji presji - trudny klient lub współpracownik - odzyskiwanie poczucia bezpieczeństwa oraz kontroli.
  • Zapobieganie zjawisku chaosu życiowego i zawodowego, kreatywne techniki planowania.
  • Trening indywidualny jako interwencja kryzysowa, kiedy jest potrzebny i co nam może dać.

CELE SZKOLENIA

W czasie szkolenia nauczysz się rozpoznawać i kontrolować swoje stany emocjonalne, poznasz techniki reagowania na zewnętrzne formy agresji i manipulacji oraz będziesz umiał zapanować nad stresem. Nauczysz się technik odreagowania i relaksacji oraz skutecznego wprzęgania współpracowników, znajomych, rodziny i przyjaciół do tego procesu. Ważnym elementem są techniki radzenia sobie z bezsennością w aspekcie cyklu dobowego. Dowiesz się czym jest coaching indywidualny, jakie są korzyści i najważniejsze różnice pomiędzy coachingiem, a psychoterapią, żeby wiedzieć jak skutecznie i profesjonalnie podnieść jakość i komfort swojej pracy i życia prywatnego. Całe szkolenie opiera się na koncepcji dynamicznego warsztatu, w którym udział biorą trener i wszyscy uczestnicy wchodząc między sobą w najróżniejsze interakcje.

Zainteresowany tym szkoleniem?
Zadzwoń - tel. 504 189 199, lub napisz na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.